I |
II |
III |
IV |
V |
VI |
VI-й Міжнародний правозахисний кінофестиваль «Сходи» в 2013 пройшов у два етапи:
1-й етап пройшов у Криму на кількох кіномайданчиках 10-13 та 25-27 жовтня.
У цей етап проходили покази фільмів позаконкурсної програми і спец.покази на кіномайданчиках: ДК санаторію “Утес”, ПКРН “Утес”, готель “Hollywood”, МСОЦ “Студентський” НТУ “ХПІ”.
2-й етап пройшов у м.Харків (перша столиця України) з 7 до 10 листопада.
7-го листопада – офіційна церемонія відкриття кінофестивалю.
7-10 листопада – покази фільмів конкурсної програми.
10 листопада – церемонія нагородження переможців.
За підтримки:
Організації Об’єднаних Націй в Україні
Звернення пана Олів`є Адама, координатора системи ООН в Україні, до организаторів і учасників Міжнародного Правозахисного Кинофестивалю “Сходи”. Рекомендації, вдячності
Програми «Волонтери ООН» в Україні
З 2011-го року Програма “Волонтери ООН” стверджує произ за кращий фільм, що говорить про активізм і громадянський обов’язок громадян в уникненні та вирішенні соціальних/гуманітарних/екологічних проблем на добровільній основі (лист Джованні Моззареллі – координатора Програми «Волонтери ООН»).
Міністерства культури та туризму України;
Національного союзу кінематографістів України;
WSPA (Всесвітня організація захисту тварин – консультативний член ООН, Європарламенту).
Кінофестиваль “Сходи” є членом Європейської документальної мережі (EDN, Данія).
Президент кінофестивалю – Ігор Парфенов (голова Правозахисного Центру «Ступєні» ім. Л. Толстого).
Вітаємо Вас на нашому сайті!
„СХОДИ” – перший міжнародний правозахисний кінофестиваль, що проводиться на території України та країн СНД, на якому правозахисна тематика представлена у розширеному колі проблем. Кінофестиваль приймає фільми, присвячені правам людини, захисту тварин та природи, а також фільми духовної, філософської та соціальної тематики, фільми, які висвітлюють політичні проблеми.
Головна мета кінофестивалю – звернути увагу суспільства на забобони та жорстокість у сучасному світі, в якому приниження людських прав переплітається зі знищенням живого оточуючого світу. Багато варварських звичаїв залишаються непоміченими та стають нормами нашого життя. Ось чому роботи творчих людей із різних країн світу допоможуть глядачеві зрозуміти, що кожна людина несе відповідальність за все, що відбувається навколо неї. Вони допоможуть відкрити очі та подивитися на наше життя збоку.
Кінофестиваль прагне розширити кордони правозахисту, щоб спрямувати суспільство до моральних ідеалів та цінностей. За допомогою кіно та відео незалежні продюсери, режисери, сценаристи та актори з усього світу будуть не лише повідомляти про правозахисну тематику до всіх верств населення, але й усі разом будуватимуть „відчуваюче суспільство для відчуваючих істот”. Кінофестиваль „СХОДИ” покаже глядачеві те, чого багато хто ще не бачив, але що необхідно побачити! Все людство повинно знати цю „незручну правду”.
Організатори кінофестивалю впевнені в стимулюючій, освітній силі кінематографу, який без сумніву є важливим виховуючим та надихаючим засобом впливу на людей. Кіно – це незвичайний за силою та універсальністю спосіб, за допомогою якого можна донести та проілюструвати правозахисні питання найкращим та зрозумілим методом, роблячи проблеми очевидними та розв’язуваними.
Назва кінофестивалю „СХОДИ” має на увазі те, що людина та людство взагалі може як підійматися вгору сходами моральності, так і спускатися донизу сходами варварства. Питання лише в тому, який напрямок обере кожен з нас.
Відлуння фестивалю (показ кращіх робот, представлених на кінофестивалі): Харків, Ялта, Москва, Санкт Петербург.
Відеозвернення Армена Джигарханяна, Лайми Вайкуле та Станіслава Кучера.