Переможці

Програма

Регламент

Нагороди


Ролік про фестиваль

UN
UNV
Kinocenter
ЕрмиловЦентр
Palindrome
Cinema caffee
Vremya
Simon
Status Quo
OTB

WSPA
PETA
Animal People
Foundation Brigitte Bardot
Geranat
Vegetus
Animal Rights Protection Center V.I.T.A.
НН-Студия




 


Підсумки Міжнародного Правозахисного Кінофестивалю „Сходи”-2007



Статистика кінофестивалю

На адресу фестивалю надійшло понад 400 фільмів з понад 30 країн світу.

Загальна кількість відібраних фільмів для участі у фестивалі: 73
- Кількість художніх фільмів: 7
- Кількість документальних фільмів: 35
- Кількість короткометражних фільмів: 19
- Кількість анімаційних фільмів: 4
- Кількість музичних кліпів: 8

Кількість фільмів учасників конкурсної програми: 63
Кількість фільмів учасників поза конкурсом: 10

Загальна кількість українських фільмів: 15
Кількість українських фільмів учасників конкурсної програми: 13
Кількість українських фільмів учасників поза конкурсом: 2

Кількість країн учасників: 20
Кількість задіяних кінотеатрів: 1 (два зали)
Кількість глядачів: понад 10 000

Кількість світових прем'єр: 5
Більше 80% фільмів були вперше показані на території України.


Переможці Міжнародного Правозахисного Кінофестивалю „Сходи”

Всі переможці отримали золоту статуетку фестивалю "Вільний мислитель"


Номінація „Кращий художній фільм”, категорія „Права людини” – „Стратити не можна помилувати”, режисер Олексій Козирев (Росія).

Номінація „Кращий художній фільм”, категорія „Права тварин” – „Історія караульного собаки”, режисер Володимир Хмельницький (Україна).

Номінація „Кращий документальний фільм”, категорія „Права людини” – „Бабуся та дідусь”, режисер Гедре Бейнорюте (Литва).

Номінація „Кращий документальний фільм”, категорія „Права тварин” – „Свідок”, режисер Джеймс ЛаВек (США).

Номінація „Кращий документальний фільм”, категорія „Захист природи” – фільм Альберта Гора „Небажана правда”, режисер Девіс Гуггенхайм (США).

Номінація „Кращий короткометражний фільм”, категорія „Права людини” – „Перед світанком”, режисер Балінт Кеньєрес (Угорщина).

Номінація „Краща анімація”, категорія „Захист природи” – „Посилка”, режисер Тіл Новак (Німеччина).

Номінація „Кращий музичний кліп”, категорія „Права людини” – „Переслідуючи сонце”, Паді (Індонезія).

Номінація „Кращий музичний кліп”, категорія „Права тварин” – „Ведмідь”, Сергій Бабкін (Україна).

Номінація „Кращий музичний кліп”, категорія „Захист природи” – „Солодкі мрії”, Михайло Ополев (Україна).

Номінація „Краща режисерська робота документального кіно” – Аркадій Кордон, фільм „Будь проклята ти, Колима…” (Росія).

Номінація „Краща режисерська робота в короткому метрі” – Тарас Томенко, фільм „Бойня” (Україна).



Спеціальний приз журі отримали:

Художній фільм „Місце на Землі”, режисер Артур Аристакісян (Росія).
Документальний фільм „Тварина”, режисер Анхель Мора (Іспанія).
Документальний фільм „Земні жителі”, режисер Шаун Монсон (США).
Документальний фільм „Урок білорусів”, режисер Мирослав Дембінскі (Польща).
Документальний фільм Інгрід Ньюкерк „Ні – насиллю над тваринами!” (США).
Короткометражний фільм „Відблиски бузкового сонця”, режисер Євгеній Бедарєв (Росія).
Короткометражний фільм Петра Забєліна „Воскресіння” (Росія).


Особливим призом журі в номінації „Правозахисна діяльність” нагороджені організації:

WSPA - World Society for the Protection of Animals (Всесвітнє Товариство Захисту Тварин, Великобританія).
PETA – People for the Ethical Treatment of Animals (Люди за Етичне Відношення до Тварин, Великобританія).
„ВИТА” – Центр захисту прав тварин (Росія).
VIVA! (ВВеликобританія).
CIWF - Compassion in World Farming (Співчуття у Світовому Сельському Господарстві).
Animal Aid (Великобританія).


Спеціальний приз за кінематографічний внесок у розвиток правозахисного, природозахисного та миротворчого руху на Землі отримали:

- сер Пол Маккартні;
- Ганна Чміль (голова Державної служби кінематографії України);
- Йоко Оно;
- Микита Джигурда.


Особливим призом журі в номінації „Правозахисна діяльність” нагороджені:

Телеканал ОТБ за фільм „Жертви політичних репресій” (Україна).
Кіно-прес клуб „Перше, дебютне, молоде” (Росія).


Приз глядацьких симпатій присуджений:

Фільму „Ажал”, режисер Мустафін Канагат (Казахстан).


Компанії „Scania”, „VIKO” та кафедра ЮНЕСКО „Філософія людського спілкування” надали свої призи для учасників фестивалю. Всі учасники отримали дипломи фестивалю.


Висловлюємо подяку за допомогу у проведенні та організації фестивалю Міністерство туризму та культури України.

Висловлюємо подяку за допомогу у проведенні та організації фестивалю Савченко Борису Івановичу (голова правління Національного союзу кінематографістів України).

Висловлюємо подяку за допомогу у проведенні та організації фестивалю Гречановському Сергію Аркадійовичу (директор Будинку кіно).

Висловлюємо подяку за організацію та проведення виставки картин Ілонє Гансовській (Рига, Латвія).